חימום סולארי וניהול אנרגיה לתעשייה

מלונות, בניינים רבי קומות ותעשייה צורכים המון אנרגיה לחימום מים לצרכים שונים, למשל מקלחות, בריכה, חימום חדרים וכו’.

אנו מספקים ומתקינים מערכות באיזורים שבהם יש ביקוש לכמויות גדולות של מים חמים. יש לנו מגוון של פתרונות שיתאימו לכל פרוייקט ויכולת אספקה שתתאים לדרישות המים החמים שלך גם באמצעות גז או חשמל תוך התחברות לתשתיות קיימות.

צוות של המהנדסים שלנו עובד עם לקוחות כדי לספק פתרון מסחרי מהונדס שיספק ללקוח את כל דרישות המים החמים שלהם.

המערכת שלנו

פיתחנו מערכת חימום מים סולארית להסקת מבנים רבי קומות, מבני תעשייה, משק וחקלאות. זוהי מערכת סולארית אשר מחממת מים גם בתנאי מזג אוויר ירודים – כגון ימי חורף וימים מעוננים (עם יעילות נמוכה). המערכת לומדת את הרגלי המשתמשים, משתלבת עם תשתית קיימת (גז, מזגן וכו’) ומספקת בקרת הוצאות. לשם כך, המערכת גם לוקחת בחשבון תחזית מזג אוויר , סופי שבוע וחגים.

המערכת מבוססת קולטי ואקום ומאגרי חום כימיים, מחממת את המים ומחממת את המבנה באמצעותם. ניתן לווסט ולתכנן טמפרטורות.

המערכת כוללת מערך קולטי שמש, מערכת הגנה אקטיבית נגד חימום יתר, מאגר מים חמים, משאבות, מחליפי חום (רדיאטורים, רצפה חמה וכו’), בקרים עם פונקציית אינטגרציה עם מערכות אחרות ( ,Internet of Thingsבית חכם) וממשק משתמש.

הייחודיות והחדשנות הטכנולוגית

המערכות הטרמו סולאריות הקיימות (עם הגנת חימום יתר פסיבית) מתוכננות לעבודה בטוחה בקיץ כדי להמנע מחימום יתר. זה מושג על ידי תכנון לטמפרטורת סטאגנציה (שיווי משקל טרמי) נמוכה מ-100 מעלות בימים החמים. מפני שהפרש הטמפרטורות של הסביבה ושל הקולט בימים חמים הוא קטן יחסית, הקולט צריך לפלוט כמות גדולה של אנרגייה טרמית. בגלל סיבה זו המערכות הקיימות אינן יעילות בחורף (פולטות את רוב אנרגיית החום לסביבה).

המערכת שפותחה מתוכננת גם לעבודה בטמפרטורות סביבה נמוכות (כולל טמפרטורות שליליות) ומאובזרת במערכת הגנה אקטיבית נגד חימום יתר. אופן פעולת מערכת ההגנה הוא כזה שמגביר את יעילות הקולט בזמן שההגנה אינה מופעלת. מערכת ההגנה נגד חימום יתר תוכננה לייצור המוני בעליות נמוכות.

בנוסף המערכת ניתנת לשליטה מרחוק באמצעות אינטרנט וגם לומדת את הרגלי משתמשים ובהתאם לכך מספקת לך שליטה מבוססת על דפוסי התנהגות.

הפונקציות החכמות עוזרות ליעל שימוש באנרגיה שנאגרה.

המערכת יכולה לתכנן את זמני הפעלתה כדי לאזן את העומס על רשת החשמל על סמך נתוני העומס הרגעי, זמני צריכת שיא ותאום הפעלה עם מערכות אחרות.

באמצעות הטכנולוגיה שלנו, תוכלו לייצר ולאגור אנרגייה בצורה יעילה, ולשמור על הסביבתכם ואיכות האוויר אתם נושמים.

מקרה דוגמא

מרכז מסחרי בשטח של 6,000 מ”ר בישראל צורך כ-300,000 ק”ש של אנרגיית חום ומשלם על חימום כ-35,000 יורו במידה והוא מחמם את המבנה ע”י מזגנים.

באותה תקופת חימום, אותו המרכז מסחרי מקבל כ-2,200,000 ק”ש אנרגיית שמש (כפי 8 מצריכה). האנרגיה הזאת מספיקה לחימום של 8 מרכזים כאלו.